SMF160A-TP
Mfr.Part #
SMF160A-TP
Datasheet
SMF160A-TP
Description
TVS DIODE 160VWM 259VC SOD123FL
Stock
21390
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
700mA
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
259V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
160V